בועז דקל

בועז דקל

קטגורית מאמרים

קטגוריות

בועז דקל, יזם ואיש עסקים

בועז דקל הוא אחד מאנשי העסקים המובילים והמשפיעים בישראל, מוכר וידוע בתחום פעילותו העסקית בתחומי התקשורת והמותגים ובעשייה למען הקהילה.

בועז דקל  נולד בשנת 1959.  הוא יזם ואיש עסקים ישראלי.  נשוי לד"ר הדס דקל, ראש המסלול לחינוך גופני ותנועה בסמינר הקיבוצים וראש מרכז היזמות במכללה, ואב לשלושה ילדים.

אחד ממפעליו התקשורתיים הבולטים והראשונים היה הקמת העיתון "חדשות" ולימים גם הקים והוביל את חברת "בר שיווק והפצה" וחברת "P.M.I". אותה הוא מוביל כיום כמנכ"ל ויושב ראש. בנוסף משמש בועז דקל כמוציא לאור של ספריית יהודה דקל. וכמוביל פרויקטים חינוכיים וחברתיים.

בועז דקל נולד בירושלים. אביו, יהודה דקל, היה לוחם פלמ"ח, ממקימי קיבוץ יראון, ומנכ"ל המחלקה להתיישבות של הסוכנות היהודית, מקימה ויו"ר של המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל ומייסד מוזיאון הרעות במצודת כ"ח.

סבו, אליהו דובקין, ממנהיגי התנועה הציונית והיישוב, היה שר העלייה הראשון ומחותמי מגילת העצמאות. אחיו הוא אבישי דקל, פרופסור לאסטרופיזיקה באוניברסיטה העברית.

בשנת 1977 התגייס לצה"ל, ושירת כקצין ניהול ביחידה 8200.

ב-1984 היה ממקימי העיתון חדשות, וכיהן בתפקיד מנהל ההפצה והשיווק.

בשנת 1989 הקים את חברת בר שיווק והפצה, ביחד עם איש העסקים עדו ברגמן. החברה מפיצה את העיתונים ידיעות אחרונות, גלובס, ג'רוזלם פוסט, העיתון החרדי המודיע, והמגזינים לאשה, בלייזר, מנטה, אוטו. בשנת 2009 הוא מכר את חלקו לעדו ברגמן וידיעות אחרונות.

בשנת 1997 הקים את חברת PMI, אשר עוסקת בייבוא, ייצור, שיווק והפצה של צעצועים, מוצרי איסוף, הוצאה לאור ויומנים לתלמידים. החברה משווקת בישראל כ-25 זכויות עולמיות, בהן מוצרים של המותגים "סופרגול", "ובקינז", "אנגרי בירדס", "פאוור ריינג'רס", "בובספוג", "כמעט מלאכים" ו"האי". מאז מכהן כיו"ר ומנכ"ל החברה.

פעילותו  הציבורית של בועז דקל

בשנת 2009, בשיתוף עם המועצה לשימור אתרים, ייסד את ספריית יהודה דקל, הוצאת ספרים ישראלית אשר ייעודה הוא הוצאת ספרי מורשת והיסטוריה. משמש כמו"ל של הספרייה.

בשנת 2011, בשיתוף המועצה לשימור אתרים, פרויקט מורשת – משרד ראש הממשלה, ואיש העסקים סטף ורטהיימר, יזם את הקמת מוזיאון הרעות במצודת כח, מייסודו של אביו, יהודה דקל. המוזיאון מוקם לזכר הנופלים במצודת כח, בהשקעה של כ-6 מיליון ₪.

בשנת 2012 יזם בשיתוף המועצה לשימור אתרים, טקס לשחזור חתימת מגילת העצמאות, על ידי נכדים או ילדים של כל 37 החותמים על מגילת העצמאות. הטקס נערך בהיכל העצמאות בתל אביב, המקום בו נחתמה המגילה בשנת 1948.

ליצירת קשר השאירו הודעה

מלאו פרטים וקבלו הצעה …

המובילים והמשפיעים תמונה ראשית. שלמה אהרוניסקי, אריה גולדין

ליא קניג

ליא קניג – הגברת הראשונה של התיאטרון הישראלי לִיַא (לאה) קֶנִיג-שְׁטוֹלְפֶּר מהמובילות והמשפיעות בתרבות הישראלית

להמשך קריאה »

שתף את הפוסט הזה עם החברים שלך