רכישת דירה מקבלן – המדריך המלא לרוכש דירה חדשה

רכישת דירה מקבלן- כל מה שחשוב לדעת

קטגורית מאמרים

קטגוריות

קניית דירה חדשה מקבלן היא תהליך תובעני וארוך, אשר דורש את מלוא תשומת הלב לאורך התהליך כולו על מנת שהרכישה תתבצע בצורה נכונה ומוצלחת ובכדי שלא תבזבזו את הכסף שלכם לשווא. אין ספק כי מדובר על אחת העסקאות החשובות והמשמעותיות ביותר בחייו של כל אדם, שכן הוא משקיע את מיטב כספו ברכישת הדירה ועל כן אין להקל ראש בכל הבדיקות שיש לבצע טרם רוכשים דירות מקבלן.

בדיקות שיש לבצע לפני שרוכשים דירה חדשה מקבלן

לפני שמבצעים עסקת רכישת דירה מקבלן, חשוב מאוד לבצע בדיקות מעמיקות אשר יאפשרו לרכוש בצורה בטוחה ומוצלחת. כמו כן, חשוב מאוד לבחור מראש עורך דין מקצועי ומנוסה שילווה אתכם בתהליך הרכישה. חשוב לדעת כי ההקפדה על ביצוע העסקאות הנכונות לפני הרכישה וכן חתימה על חוזה מול הקבלן מהווה תנאי יסודי ובסיסי להצלחה של העסקה.

הבדיקות הראשונות שיש לבצע הן בדיקות טרם חותמים על חוזה רכישת דירה חדשה מול הקבלן. הבדיקות הללו יכללו בדיקה מקדימה הנוגעת לאמינות והיציבות של הקבלן, היזם או חברת הבנייה. ניתן לבדוק את הדברים באופן עצמאי או להיעזר בשירותיו של עורך דין בכדי לבדוק את הרקע ההיסטורי, המשפטי והעסקי של הקבלן. חשוב לבדוק האם לקבלן יש תביעות משפטיות או תלונות וכן כדאי לבחון את כל הרישומים והנתונים השונים על הפעילות העסקית שלו.

חשוב לברר על המצב הכלכלי של הקבלן. כדאי מאוד לשכור שירותי חברות לבדיקת רקע המפיקות עבור הלקוח דוח מפורט ומקיף על מצב הקבלן וזאת בכדי להעריך את רמת הסיכון של הקונה בהתקשרות עם הקבלן. כמו כן, כדאי מאוד לבקר בבתים או בפרויקטים שונים שנבנו בעבר על ידי הקבלן ולבחון את איכות הבנייה, את רמת הגימור ועוד. כדאי לשאול לקוחות קודמים של הקבלן האם הם היו מרוצים מהשירות שלו וכן ניתן לקבל פרטים על הקבלן ברשם החברות שבמשרד המשפטים. המטרה היא לוודא שהקבלן אמין ושניתן לסמוך עליו ולחתום על חוזה רכישת דירה איתו.

שני דברים חשובים נוספים שיש לשים עליהם דגש בקשר לקבלן הם סיווג מקצועי אשר קובע באיזה ענפים מורשה הקבלן לעסוק וכן סיווג כספי אשר קובע מהו היקף העבודות שמותר לקבלן לבצע. חשוב לוודא כי הסיווג וכן ההיקף הכספי של הקבלן יתאים לדירה הנרכשת. חשוב לוודא כי לקבלן יש היתר בנייה מהרשות המקומית או הועדה המקומית.

בדיקות על הקרקע

סוג נוסף של בדיקות שיש לבצע הוא בדיקות על הקרקע. קונה הדירה או עורך הדין של הקונה חייבים לבדוק האם הבעלות על הקרקע היא של הקבלן או של חברת בנייה וכי אין שעבודים או עיקולים על הקרקע. אם הנכס הנרכש מצוי על קרקע אשר רשומה במנהל מקרקעי ישראל חשוב מאוד לוודא כי דמי החכירה שולמו וכי זמן החכירה הוא ארוך טווח. כמו כן, חשוב מאוד לבדוק במשרד רישום המקרקעין את הנסח של הרישום וכן את מספר החלקה והגוש שבו מצוי הנכס.

בדיקת החוזה

טרם חותמים על החוזה מול הקבלן חשוב לוודא באמצעות עורך הדין כי כל הסעיפים אשר סוכמו בעל פה מול הקבלן נכללים בחוזה. כמו כן, יש לוודא כי המפרט הטכני של הדירה החדשה מולא בצורה מדויקת על ידי הקבלן. החוזה צריך להיות מאוד מפורט ולהכיל תאריכי ביצוע, מחירים, עלויות ועוד. הנה כמה דברים שחשוב לוודא כי נכללים בחוזה: 1. המחיר הסופי של הדירה, 2. חשוב מאוד שלא יהיו מושגים מעורפלים בחוזה, אלא שהכל יהיה כמה שיותר ברור, 3. חשוב שהחוזה יכיל תאריך סופי לרישום בטאבו, וכן יש לוודא כי קיים סעיף בחוזה שמגדיר במדויק את מועד המסירה של הדירה וכן מגדיר את טווח החריגה מהמועד המדובר ואת גובה הפיצוי במקרה של איחור במסירה. חשוב גם שהחוזה יכיל את השטח של הדירה נטו ולא ברוטו, מפרט טכני ותשריט כנספחים לחוזה, הסדרת והגדרת רכוש משותף בבניין לרבות כניסת הבניין, מחסנים ועוד, חניה, שינויים בדירה, תביעות עתידיות ועוד.

ליצירת קשר השאירו הודעה

מלאו פרטים וקבלו הצעה …

המובילים והמשפיעים תמונה ראשית. שלמה אהרוניסקי, אריה גולדין

ליא קניג

ליא קניג – הגברת הראשונה של התיאטרון הישראלי לִיַא (לאה) קֶנִיג-שְׁטוֹלְפֶּר מהמובילות והמשפיעות בתרבות הישראלית

להמשך קריאה »

שתף את הפוסט הזה עם החברים שלך