יורם קראוס

יורם קראוס yoram kraus. המובילים והמשפיעים

קטגורית מאמרים

קטגוריות

יורם קראוס יזם ומטפס הרים

יורם קראוס הוא אחד האנשים המובילים והמשפיעים בתחומי היזמות העסקית, מעוף וניהול. ליורם קראוס יכולות מדהימות להוביל מהלכים, לצפות מהלכים ולנהל סטאטאפים ברמה הגבוהה ביותר.

הוא מוכר וידוע כיזם נדל"ן וחברות הייטק בתחום הבינה מלאכותית והתעופה. הוא מייסד ומנכ"ל SMS ניהול פרויקטים. בעל ניסיון רב שנים ניהול וביצוע פרויקטים. מכאן בחירתו הראויה כאחד האנשים המובילים והמשפיעים בתעשיית ההייטק הישראלי.

יורם קראוס מחבר את עולם הטיפוס הרים לעולם העיסקי ורואה קשר ישיר בין הרצון לכבוש פסגות לתהליכים שמביאים אותך לפסגה והצלחה בעסקים. במאמר זה מציג קראוס את הקשר בין טיפוס הרים ליזמות עסקית.

יורם קראוס yoram kraus. המובילים והמשפיעים
יורם קראוס yoram kraus. המובילים והמשפיעים

יורם קראוס – הקשר בין טיפוס הרים ליזמות עסקית

לטיפוס הרים וליזמות עסקית יש הרבה מן המשותף. שניהם דורשים חזון ומטרה חזקים כדי לדחוף קדימה. שניהם יכולים להיות מסוכנים, ולשניהם יש שיעור גבוה של כישלון. יש מעט מקום לטעויות. טעות אחת ואתה מחוץ למשחק. למרבה המזל, יזמים יכולים ללמוד מהטעויות של מטפסי הרים.

יזמות חברה גדולה

אנשים טיפסו על הרים לאורך ההיסטוריה מסיבות רוחניות ואסטרטגיות, לצורך חיפוש וציד, סקר, ופשוט מתוך סקרנות. כיום, טיפוס הרים הוא פעילות פנאי ופנאי פופולרית, כאשר הפסגה הגבוהה ביותר, Chomolungma (הר האוורסט), מושכת אליה אלפי מטפסים מדי שנה.

אדם יכול להפוך למטפס מקצועי ולהרוויח כסף עבור מאמציו, מה שדומה לאופן שבו חלק מהיזמים מקימים חברות עם הון מקרנות סיכון. אבל הסיכונים גדולים הרבה יותר עבור מטפסי הרים; אם הם עושים טעויות, הם מסכנים חיים ואיברים.

טיפוס לא מתאים לכל אחד. כמו כן, למעשה, יותר אנשים מתים במהלך הירידה מאשר בעלייה. כדי להצליח, לא מספיק להיות חזק או מהיר; אתה צריך קבלת החלטות טובה ותחושת ענווה. גם עם התכונות הללו, הצלחה לא מבטיחה שתגיעו לפסגה. מנהיגים עסקיים, כמו מטפסי הרים, צריכים להכיר בכך שהם עלולים להיכשל. וכשהם עושים זאת, הם צריכים ללמוד להתייחס לחוויה כאל אודיסיאה, וליהנות מהסיפורים שהם והצוותים שלהם יוצרים לאורך הדרך.

יזמות לעסקים קטנים

מטפסי הרים ויזמים מתמודדים שניהם עם מצוקה ואתגרים במרדף אחר ההצלחה. עליהם לעבוד יחד, להחזיק בצוות חזק ולתכנן ולהתכונן לעתיד. זה יעזור להם להימנע מכישלון ולהגיע להצלחה.

יתרה מכך, הם צריכים להכיר את החוזקות, החולשות והאיומים שלהם. זה יעזור להם לקבל החלטות שיבטיחו את שלומם. באופן דומה, יזמים חייבים לנתח את השוק והתחרות כדי למצוא את האסטרטגיות הטובות ביותר להצלחת העסק שלהם.

יזמים שואפים רבים מצאו שטיפוס הרים הוא מגרש אימונים מצוין למנהיגות וניהול. לדוגמה, פרופסור לניהול וורטון מייקל אוזם מוביל "מסעות מנהיגות" להרי ההימלאיה עם קבוצה של אנשי עסקים, תוך שימוש בניסיונם בהרים כדי ללמד אותם על התכונות הנדרשות להובלת משלחות וחברות. שיעורים אלה כוללים ברור לגבי החזון שלך, בחירת צוות שחולק את התשוקה שלך וגישה של אף פעם אל תמות.

יזמות חברתית

בין אם הם עולים על הר או פותחים עסק, יזמים ומטפסי הרים מתמודדים עם מאמצים מסוכנים ודוחפים את עצמם עד הקצה. הם גם מבינים שעבודת צוות היא המפתח.

כמו בעלי עסקים, גם מטפסי הרים מסתמכים על חברי הצוות שיעזרו להם במשימות כמו תיקון חבלים או נשיאת עומס הציוד. במקביל לכך, הם חייבים להכיר זה את נקודות החוזק והחולשה של זה ולהיות מסוגלים לעבוד יחד בצורה מלוכדת

יורם קראוס על חדשנות ויזמות

ידוע כי טיפוס הרים הוא גם ספורט אתגרי וגם פעילות מסוכנת. טעות אחת ואתה אינך. זה אותו דבר בעסקים, ויזמים חייבים לשרוד מצוקה ואתגרים כדי לעשות את זה. כמו מטפסי הרים. גם בעלי עסקים חייבים להיות בעלי תחושה חזקה של עבודת צוות כדי להצליח.

כאשר מסילות הברזל פתחו את ההרים המערביים לחקר, טיפוס הרים החל לגדול בפופולריות. ספרו של Jon Krakauer "Into Thin Air" משנת 1997 על מותם של שתי קבוצות תיירות הרפתקאות בהר האוורסט ב-1996, הביא את טיפוס ההרים לתשומת לב לאומית והביא לתקופה של מסחור מהיר וצמיחה של הספורט.

יש הרבה שאנחנו יכולים ללמוד מניסיונם של מטפסי הרים. יזמים צריכים לשים לב ולהיזהר לא להרחיב יתר על המידה את המשאבים שלהם. או לנוע מהר יותר ממה שהם מסוגלים. ההגעה לפסגת ההר או לפסגת השוק אינה פשוטה ודורשת תוכנית מוצקה.

ליצירת קשר השאירו הודעה

מלאו פרטים וקבלו הצעה …

המובילים והמשפיעים תמונה ראשית. שלמה אהרוניסקי, אריה גולדין

ליא קניג

ליא קניג – הגברת הראשונה של התיאטרון הישראלי לִיַא (לאה) קֶנִיג-שְׁטוֹלְפֶּר מהמובילות והמשפיעות בתרבות הישראלית

להמשך קריאה »

שתף את הפוסט הזה עם החברים שלך